Nootropika a paměť

Nootopika jsou doplňky stravy, které zlepšují kognitivní schopnosti, zejména ekzekuční funkce, kreativitu a paměť, ale taky motivaci a schopnost se koncentrovat. Přírodní nootropika jsou tvořena z výtažků a extraktů rostlin, které mají příznivý vliv na vnímací schopnosti. Memobiotic Forte obsahuje aktivní látku Memophenol™, která je tvořena z výtažků francouzských hroznů a divoké borůvky, bohaté na flavonoidy.

Co jsou polyfenoly?

Polyfenoly jsou molekuly přítomné v rostlinách. Je to navíc nejdůležitější a nejrozšířenější kategorie organických molekul v rostlinné říši.

Poylfenoly jsou produkovány rostlinami, aby se chránily před oxidačními situacemi, jako je stres a UV záření. Hrají tuto roli další molekuly: vitamíny C, E. Polyfenoly mají tedy v rostlinách zásadní ochrannou roli. Přinášejí jim také další vlastnosti, jako je barva nebo chuť.

V kategorii je více než 8 000 fenolických sloučenin rozdělených do 4 skupin: flavonoidy (nejdůležitější), fenolové kyseliny, stilbeny (stilbenoidy) lignany.

Všechny polyfenoly nejsou asimilovány stejným způsobem, protože existuje několik typů polyfenolů různých velikostí. Polyfenoly „malé“ velikosti budou tělem snadněji asimilovány a jsou nazývány „biologicky dostupnými“.

Bioavailable

Existuje několik tisíc vědeckých publikací o polyfenolech. Především však výzkumníci prostřednictvím několika nutričních epidemiologických studií investovali do analýzy potravin obsahujících polyfenoly a do studia jejich možných aplikací v oblasti zdraví.

V návaznosti na tyto první studie se Activ’Inside spojil se dvěma velkými veřejnými institucemi, INSERM a Harvard, aby společně provedly jednu z posledních epidemiologických studií týkajících se polyfenolů v naší stravě [Lefèvre-Arbogast et al. (2018) „Vzorec příjmu polyfenolu a dlouhodobé riziko demence u starších osob. »Nutr Rev.]. Tato studie byla publikována v roce 2018 a byla provedena na zdravé populaci 1329 osob ve věku nad 65 let po dobu 12 let. Hlavním cílem bylo studovat stárnoucí populaci na základě příjmu polyfenolů ve stravě.

 

 

*National Library of Medicine

What is Memophenol™

Memophenol is a unique patented formula contained in polyphenols.

Memophenol™ innovative substance contained in polyphenols by combining two fruit extracts: French grapes (Vitis vinifera) and wild Canadian blueberry extract (Vacciunium angustifolium). Together, they have the ability to be assimilated by the body because they offer a diverse composition of polyphenols.

Proč vinná réva a borůvky?

French grapes and Canadian blueberries were selected on the basis of scientific studies and due to polyphenolic profiles. Their combination creates a complete polyphenol profile.

Canadian wild blueberry (Vaccinium angustifolium A.) was chosen for its flavonoids, an important family of polyphenols.

French grape seed (Vitis Vinifera L.) was chosen for its monomer content. Due to their smaller size, monomers have been shown to be better assimilated by the body than larger polyphenols.

vitis vinifera
borůvky

Proč Memobiotic Forte

Memophenol™ for active memory

Memobiotic Forte contains the active substance Memophenol™, a patented ingredient from French grape extract Vitis vinifera L. and wild Canadian blueberries. Memophenol™ received the "Ingredient of the year 2017" award and according to a study, supports neural communication in the brain by positively influencing a key protein that plays a role in synaptic plasticity, thereby increasing the effect of the so-called Nerve Growth Factor (NGF).

Memobiotic Forte

*Zdroj: Memophenol.com

Winner of the French Innovation Corner

French_Innovation_corner

Winner of the Nutra Ingredients Awards

Nutra ingredients