Nootropika a paměť

Nootopika jsou doplňky stravy, které zlepšují kognitivní schopnosti, zejména ekzekuční funkce, kreativitu a paměť, ale taky motivaci a schopnost se koncentrovat. Přírodní nootropika jsou tvořena z výtažků a extraktů rostlin, které mají příznivý vliv na vnímací schopnosti. Memobiotic Forte obsahuje aktivní látku Memophenol™, která je tvořena z výtažků francouzských hroznů a divoké borůvky, bohaté na flavonoidy.

Co jsou polyfenoly?

Polyfenoly jsou molekuly přítomné v rostlinách. Je to navíc nejdůležitější a nejrozšířenější kategorie organických molekul v rostlinné říši.

Poylfenoly jsou produkovány rostlinami, aby se chránily před oxidačními situacemi, jako je stres a UV záření. Hrají tuto roli další molekuly: vitamíny C, E. Polyfenoly mají tedy v rostlinách zásadní ochrannou roli. Přinášejí jim také další vlastnosti, jako je barva nebo chuť.

V kategorii je více než 8 000 fenolických sloučenin rozdělených do 4 skupin: flavonoidy (nejdůležitější), fenolové kyseliny, stilbeny (stilbenoidy) lignany.

Všechny polyfenoly nejsou asimilovány stejným způsobem, protože existuje několik typů polyfenolů různých velikostí. Polyfenoly „malé“ velikosti budou tělem snadněji asimilovány a jsou nazývány „biologicky dostupnými“.

Bioavailable

Existuje několik tisíc vědeckých publikací o polyfenolech. Především však výzkumníci prostřednictvím několika nutričních epidemiologických studií investovali do analýzy potravin obsahujících polyfenoly a do studia jejich možných aplikací v oblasti zdraví.

V návaznosti na tyto první studie se Activ’Inside spojil se dvěma velkými veřejnými institucemi, INSERM a Harvard, aby společně provedly jednu z posledních epidemiologických studií týkajících se polyfenolů v naší stravě [Lefèvre-Arbogast et al. (2018) „Vzorec příjmu polyfenolu a dlouhodobé riziko demence u starších osob. »Nutr Rev.]. Tato studie byla publikována v roce 2018 a byla provedena na zdravé populaci 1329 osob ve věku nad 65 let po dobu 12 let. Hlavním cílem bylo studovat stárnoucí populaci na základě příjmu polyfenolů ve stravě.

 

 

*National Library of Medicine

Co je Memophenol™

Memophenol je unikátní patentovaná formula obsažena v polyfenolech.

Memophenol™ inovativní látka obsažena v polyfenolech spojením dvou extraktů z ušlechtilého ovoce: z francouzských hroznů (Vitis vinifera) a extraktu divoké kanadské borůvky (Vacciunium angustifolium). Společně mají schopnost být asimilovány tělem, protože nabízejí rozmanité složení polyfenolů.

Proč vinná réva a borůvky?

Francouzská vinná réva hrozny a kanadské borůvky byly vybrány na základě vědeckých studií a kvůli polyfenolickému profilů. Jejich kombinací vznikne kompletní profil polyfenolu.

Kanadská divoká borůvka (Vaccinium angustifolium A.) byla vybrána pro své flavonoidy, důležitou rodinu polyfenolů.

Francouzská vinná réva (Vitis Vinifera L.) byla vybrána pro svůj obsah monomerů. Vzhledem k jejich menší velikosti se ukázalo, že monomery jsou organismem lépe asimilovány než větší polyfenoly.

vitis vinifera
borůvky

Proč Memobiotic Forte

Memophenol™ pro aktivní paměť

Memobiotic Forte obsahuje aktivní látku Memophenol™, patentovanou ingredienci z extraktu francouzských hroznů Vitis vinifera L. a divokých kanadských borůvek. Memophenol™ získal ocenění „Ingredience roku 2017“ a dle studii podporuje neuronovou komunikaci v mozku tím, že pozitivně ovlivňuje klíčový protein, který hraje roli při synaptické plasticitě, čímž zvyšuje účinek tzv. Nerve Growth Factor (NGF).

Memobiotic Forte

*Zdroj: Memophenol.com

Vítěz French Innovation Corner

French_Innovation_corner

Vítěz Nutra Ingredients Awards

Nutra ingredients