Slide background

Co jsou nootropika

Nootropika jsou doplňky stravy, které zlepšují kognitivní schopnosti, zejména exekuční funkce, kreativitu a paměť, ale taky motivaci a schopnost se koncentrovat. Přírodní nootropika jsou tvořena z výtažků a extraktů rostlin, které mají příznivý vliv na vnímací schopnosti. Memobiotic Forte obsahuje aktivní látku Memophenol™, která je tvořena z výtažků francouzských hroznů a divoké borůvky, bohaté na flavonoidy.

Proč užívat nootropika

Zlepšení paměti

Nootropika mohou příznivě ovlivnit schopnost koncentrace, která je narušena v důsledku stresu, vypětí či jiného psychického faktoru.

Přírodní nootropika

Přírodní nootropika oproti látkám, které spadají do kategorie léčiv nemají vedlejší účinky a mohou mít podobně příznivý vliv na paměť a kognitivní schopnosti.

Široké užití

Nootropika jsou oblíbené mezi studenty, které je použvají pro lepší koncentraci při studiu a mezi pracujícími a seriory, které je užívají pro zlepšení paměti a celkové psychické kondice.

Přírodní nootropika a Memobiotic Forte

1
2
3
Nootropika - Memobiotic Forte
1

Memophenol™ podporuje neurogenezi

Napomáhá vytvářet nové, kvalitní neurony.

2

Přírodní nootropikum s aktivní látkou Memophenol™

Jedna tableta obsahuje 150 mg látky Memophenol™

3

Memobiotic Forte obsahuje dávku na 2 měsíce

Pouze 2 tablety denně zaručí optimální příjem pro koncentraci.

Memobiotic Forte, 60 tablet

Doplněk stravy

Memobiotic Forte obsahuje aktivní látku Memophenol™, patentovanou ingredienci z extraktu francouzských hroznových semen Vitis vinifera L., Vitaceae a divokých borůvek. Látka Memophenol™ je „Ingredience roku 2017“ původem z Francie a dle studii prokazatelně podporuje neuronovou komunikaci v mozku tím, že pozitivně ovlivňuje klíčový protein, který hraje roli při synaptické plasticitě, čímž zvyšuje účinek tzv. Nerve Growth Factor (NGF). Memophenol™ zlepšuje neurogenezi tím, že zlepšuje kvalitu nově vytvořených neuronů.

SloženíObsah v 1 tobolce
Inulin200 mg
Memophenol™
Bakopa drobnolistá extrakt 4:150 mg

Co je Memophenol™?

Aktivní látka Memophenol™ podporuje neuronovou komunikaci tím, že pozitivně ovlivňuje klíčový protein, který hraje roli při synaptické plasticitě. Látka Memophenol™ zvyšuje účinek tzv. Nerve Growth Factor (NGF). Memophenol™ zlepšuje neurogenezi tím, že zvyšuje kvalitu nově vytvořených neuronů.

Funkce paměti

Když získáme informaci, tak je nejdříve uložena do krátkodobé paměti, do tzv. „pracovní paměťi“. Díky učení se, jsou informace ukládány do dlouhodobé paměti. Hippocampus, klíčová oblast mozku podílející se na učení a pamatování si informací, se zhoršuje jak stárneme a to vede k poškození kognice a vnímání.

Ocenění

Látka Memophenol™ byla oceněna za špičkový inovační výzkum na základě vědeckých poznatků.

Vítěz roku 2017

Složka Memophenol™ je vítězem kategorie „Složka roku – zdraví a stárnutí“ na Nutraingredients Awards 2017

Zlatý standard

Memophenol™ získal cenu za nejlepší farmaceutický produkt roku 2016 na soutěži French Innovation Corner

Výsledky z klinické studie na seniorech

Látka Memophenol™ byla zkoumána a hodnocena na více jak 200 lidech po době 6 měsíců v randomizované, double-blinded klinické studii, s placebo kontrolním vzorkem.

Memophenol™ zlepšuje verbální krátkodobou paměť

Během verbálního testu (Verbal Recognition Memory Free Recall test) bylo po době 6 měsíců podáván doplněk stravy obsahující látku Memophenol™. Lidé užívájící látku Memophenol™ si pamatovalo 2,5 krát více slov, než lidé látku neužívající.

To představuje zlepšení o 60% díky látky Memophenol™

Nižší ztráta dlouhodobé paměti s Memophenol™

Použitím látky Memophenol™, testované subjekty měli nižší skóre než referenční vzorek uživající placebo – o 2,5 krát méně chybovosti dle tzv. Paired Assiciates Learning test (PAL).

Omlaďte svou paměť
s Memophenol™

Po 6 měsících užívání doplňku stravy s Memophenol™, získané výsledky poukázali na zlepení „kognitivního věku“, oproti referenčnímu vzorku užívající placebo.

Memophenol™ umožnil podobné kognitivní (vnímací) schopnosti jako o 8 let mladší lidé.

Ad-hoc odhad teoretického kognitivního věku, založeném na normativních datech získaných z CANTAB při Paired Associates Learning testu. Věk lidí užívající doplněk byl mezi 70-80 let a získali výsledky ekvivalentní s lidmi ve věku 60-70 let.